.:دختر با حجاب|سایت حجاب:.
  دختر با حجاب| سایت حجاب
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِيِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَيهِ و عَلي آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِي کُلِّ سَاعَهٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
پيوند هاي وبلاگ
 
ارتباط با مدير
نام :
ايميل:
موضوع:
پيغام :
آرشيو مطالب
ديگر امکانات

javanenghelabi---logo-2

 

نوشته هاي دختر با حجاب 

http://www.8pic.ir/images/68228005781508167360.gif

 نوشته هاي دختر با حجاب يادبود دانشجوي شهيد عليرضا صديق آراني توضيح توضيح
محل تبليغات شما
آیا امام با حجاب اجباری موافق بودند؟
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |
 امام خمینیاین روزها یکی از بحث هایی که بسیار مطرح می شود این است که حجاب در کشور ما نباید اجبار می شد و بعضی هم می گویند امام (ره) با اجبار حجاب مخالف بودند . این مقاله دلیل اجباری شدن حجاب را از دیدگاه بنیانگذار انقلاب بیان می کند:

ممكن است تعرض به زن ها در خیابان و كوچه و بازار، از ناحیه منحرفین و مخالفین انقلاب باشد. از این جهت، كسى حق تعرض ندارد و اینگونه دخالت ها براى مسلمان ها حرام است، و باید پلیس و كمیته‏ها از اینگونه جریانات جلوگیرى كنند.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ، اجبار حجاب بانوان در اداره ها و سطح کشور را از اولویت های برنامه های فرهنگی نظام قرار دادند و ذره ای در این امر نرمش از خود نشان ندادند، چرا که بی حجابی و بی بندوباری را به حق ترفند استعمار برای تخدیر و به نابودی کشیدن نسل کشورها می دانستند.

بنابر این از همان روزهای اوّل انقلاب به مسئولان دولت وقت، برای جلوگیری از بی حجابی نهیب زدند: «الآن وزارتخانه‏ها- این را مى‏گویم كه به دولت برسد، آنطورى كه براى من نقل مى‏كنند- باز همان صورت زمان طاغوت را دارد. وزارتخانه اسلامى نباید در آن معصیت بشود. در وزارتخانه‏هاى اسلامى نباید زن هاى (بى حجاب) بیایند، زنها بروند اما با حجاب باشند. مانعى ندارد بروند اما كار بكنند، لكن با حجاب شرعى باشند، با حفظ جهات شرعى باشند.» صحیفه نور ج‏6 329

ادامه مطلب

اشتراک و ارسال مطلب به:

زن مظلوم بود
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |

امام خمینی

کشف حجاب در بیان امام خمینی:

 

امام در مورد وضعیت زنان قبل از پیروزی انقلاب می فرمایند: مع الاسف زن در دو مرحله مظلوم بوده است یکی در جاهلیت؛ در جاهلیت زن مظلوم بود و اسلام منت گذاشت بر انسان، زن را از آن مظلومیتی که در جاهلیت داشت بیرون کشید مرحله جاهلیت مرحله ای بود که زن را مثل حیوانات بلکه پایین تر از آن محسوب می کردند. اسلام زن را از آن لجنزار بیرون کشیدم.

زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت، پایین کشیدند

 در یک موقع دیگر در ایران ما زن مظلوم شد و آن دوره شاه سابق و شاه لاحق بود با اسم این که زن را می خواهند آزاد کنند ظلم کردند به زن، زن را از آن مقام شرافت وعزت که داشت پایین کشیدند. زن را از آن مقام معنویت که داشت شیء کردند به اسم آزادی، ...، آزادی را از زن و مرد سلب کردند.

....زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت، پایین کشیدند... درصورتی که زن انسان است؛ آن هم یک انسان بزرگ. زن مربی جامعه است. سعادت و شقاوت کشورها بسته به وجود زن است. زن با تربیت صحیح خودش انسان درست می‏کند. مبدأ همه سعادت‏ها از دامن زن بلند می‏شود و مع الاسف زن را به صورت یک لُعبه در آوردند این پدر و پسر... آن قدر جنایات که به زن کردند، به مردان نکردند.

منبع: صحیفه نور, ج6, ص185.

اشتراک و ارسال مطلب به:

زن در اندیشه امام خمینی(ره)
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |
امام(ره) در نهضت عظیم تربیت انسان، برای زنان حقی بیش از مردان قائل است؛ زیرا زنان علاوه بر مادران فردا، مردان بزرگ و شجاع را در دامان پاک و پرمهر و عاطفه ی خویش نیز درس می دهند
نوشتاری که پیش روی شماست خلاصه ای است از مقاله خانم محبوبه جوکار، استاد و پژوهشگر جامعةالزهرا(س) که به بررسی یکی از ابعاد اندیشه ی ژرف و عمیق امام خمینی(ره) پرداخته است. تلاش ایشان مورد تقدیر و تشکر است.

تاریخ بشریت مشحون از ستم های بی شماری است که از سوی قدرتمندان و جباران علیه محرومان و مظلومان اعمال گشته است اما در این میان زن به عنوان نیمی از بشریت علاوه بر سهمی که از این ستم تاریخی نصیب برده،گرفتار ظلمی مضاعف نیز بوده است. زن به عنوان دختر یا همسر، یا خواهر، و به طور کلی زن در برابر مرد، از شأنی در خور، برخوردار نبوده است و غالبا به صورت عنصری ضعیف، پست، نامیمون و یا قابل ترحم، کرامت وی نادیده انگاشته می شده؛ هر چند در فرهنگ­ها و جوامع مختلف و نیز در طول ازمنه­ی تاریخ، این تمایز و اختلاف، شدت و ضعف متفاوتی داشته است؛ ولی متأسفانه استمرار و فراگیری آن غیر قابل انکار است و در هر مقطع و زمانی رنگ و لعاب خاصی یافته است. صرف نظر از دوره کوتاهی در صدر اسلام که به مدد تعالیم و سنت نبوی و اهل بیت طاهرینش زن تا حدودی ارج و منزلت حقیقی خود را باز یافت؛ مجدداً با احیای نظام های پیشین، جایگاه زن نیز عقب گردی دوباره یافت و به تدریج و با گذر زمان برداشت های متحجرانه از اسلام، قیود و محدودیت های فلج کننده ای را بر زنان تحمیل نمود که حتی تا همین چند دهه اخیر رگه هایی از این استخفاف و منزلت دون زنان به وضوح قابل مشاهده بود.

ادامه مطلب .....

اشتراک و ارسال مطلب به:

حجاب جلوه‌اي از جمال الهي است
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |
مدير امور فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل:
حجاب جلوه‌اي از جمال الهي است

خبرگزاري فارس: مدير امور فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل گفت: حجاب به عنوان يك گرايش فطري جلوه‌اي از جمال و زيبايي خداوند است كه به زنان و مردان اهدا شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سارا حقي پيش از ظهر امروز در همايش «حجاب برتر چادر ملي» در اردبيل اظهار داشت: زن جلوه‌اي از جمال، محبت، خلاقيت و ربوبيت الهي و ركن اساسي در تعليم و تربيت است.

وي ادامه داد: اگر زنان به اين منزلت واقف شوند و در پاسداري از آن بكوشند فرآيند تربيتي و شخصيتي آنان و به طبع آن اجتماع سالم مانده و به خوبي پيش مي‌رود.

اين مسئول با يادآوري اينكه توجه به حجاب و تربيت شايسته تنها تجربه ملت‌هاي امروز نيست، بيان داشت: تجربه ملت‌هاي گذشته نيز نشان‌دهنده اين نكته است كه هرگاه زنان، بلنداي مقام و رسالت اصلي خود را درك كرده و در رشد شخصيت خود اهتمام ورزيده‌اند، منزلت و محبوبيت آنان حفظ شده و ناهنجاري‌هاي اجتماعي كمتر بوده است.

حقي ادامه داد: گرايش به پوشش و عفاف يك گرايش فطري در ميان زنان و مردان است اما ميزان و شكل آن رابطه مستقيمي با اخلاق و فرهنگ جوامع داشته و دارد.

مدير امور فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل تصريح كرد: در سرزمين‌هاي مختلف، انسان‌هايي كه به ارزش‌هاي اخلاقي اعتقاد بيشتري داشته‌اند. از پوشش كامل‌تر و متين‌تري استفاده كرده‌اند و هر قدر سطح ارزش‌هاي اخلاقي در آن جوامع پايين آمده، پوشش مردان و زنان نيز در سطح پايين‌تري قرار گرفته و شكل نامناسبي پيدا كرده است.

وي عنوان داشت: در اديان الهي، همواره بر پوشش مناسب تاكيد شده و آن را لازمه دينداري بر شمرده‌اند.

حقي ادامه داد: مطابق با آيين يهود، زنان هنگام حضور در اجتماعات، موي سر خود را مي‌پوشانند و به حجاب پايبند هستند، در مسيحيت نيز پوشش اهميت زيادي داشته و زنان معتقد به حضرت مسيح (ع) مي‌كوشيدند مانند حضرت مريم (س) موي خود را بپوشانند و با حجاب وارد جامعه شوند.

مدير امور فرهنگي بانوان تبليغات اسلامي اردبيل با بيان اينكه هنوز هم نقاشان مسيحي، تصوير حضرت مريم (س) را با پوشش و حجاب كامل مي‌كشند، بيان داشت: زنان و راهبه‌ها و قديس‌ها يكي از كامل‌ترين حجاب‌ها را دارند و اين امر نشان مي‌دهد كه از نظر آنان، داشتن حجاب، به دينداري نزديك‌تر و در پيشگاه خدا پسنديده‌تر است.وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

اشتراک و ارسال مطلب به:

روش هاي کاربردي امر به معروف و نهي از منکر
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |

تصویر موضوع گالری

عنوان :

روش هاي کاربردي امر به معروف و نهي از منکر

توضیحات :

تعداد 25 شیوۀ کاربردی امر به معروف و نهي از منکر برای آمرین به معروف و ناهی از منکر

                           منبع : راه بهشت

اشتراک و ارسال مطلب به:

مدگرایی
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |

مدگرایی روحیه خاصی است كه برخی زنان به آن مبتلا می‌شوند. مدگرا سعی دارد همواره از تازه‌های لباس و آرایش مطلع شود و با هر زحمت و قیمتی كه هست از آنها بهره گیرد. مدگرایی در جامعه نتیجه غلبه شهوت و تنوع طلبی افراطی است كه فراموشی دین و عقل را به همراه دارد. شهوت لباس، زنان و دختران مدگرا را به اسارت مدسازان درآورده است. مدسازان پشت پرده كه با تحقیقات وسیع و روان‌شناسی لازم به ارایه مدهای جدید می‌پردازند به گونه‌ای به طراحی مدل‌های كفش، لباس و قیافه زنان می‌پردازند كه پوچی، اسارت، مصرف و تحریك‌آمیزی آنها جهت اغفال جوانان و جو غفلت در جامعه مورد توجه و بلكه از اركان نوآوری‌های آنها باشد.

مد گرایی ، شلوار تنگ ، مانتو کوتاه ،  دختران با حجاب

سخن با چنین زنانی این است كه غالب مدهای ساخته غرب نظیر لباس‌های تنگ با اصول اخلاقی و بهداشتی مغایرت دارند چه اینكه لباس‌های تنگ مانع جریان صحیح خون و تنفس پوستی می‌شوند وانگهی اگر زندگی آدمی به گشتن در خیابان‌ها، بررسی مدها، تازه‌های لباس و امثال آن بگذرد پس مسوولیت انسانی، آرمان الهی، سعادت اخروی و بسیاری از حقایق و ارزش‌های الهی و خلاصه هدف آفرینش آدمی و جهان پس از مرگ چه خواهدشد؟ زنان غربی این زندگی را طی كردند و نتیجه آن چیزی جز سقوط آنها نبود.

اشتراک و ارسال مطلب به:

چهره خیابان های شهر،حجاب فاطمی ندارد
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |
این روزها ، ایام عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) است روزهایی که بیرق عزا بر سر در بسیاری از منازل برافراشته است و مرثیه خوانان و مداحان اهل بیت در عزای یاس کبود محمد مصطفی (ص)‌ ناله زده و نگاه ها را در قاب خیس چشم ها به ماتم می کشانند.

اما در این روزها که تن شهر با پارچه نویس ها مشکی شده ،در این روزها که  پیامک ها رنگ و بوی فاطمیه به خود گرفته، در این ایام که جشن و شادی ها کم رنگ شده و تکایا بار دیگر میزبان شیعیان و محبان اهل بیت شده اند و در سه دهه ای که مهدی (عج) صاحب عزای مادرش فاطمه شده است ؛‌چرا هایی دل را می سوزاند و فکر را مشوش می کند چراهایی که سالیان سال است مطرح می شود اما برای پاسخش کمتر  "زیرا" جای "آیا"می نشیند. چراهایی که مهم ترین آنها نداشتن وجه اسلامی برخی از زنان ایران اسلامی در جامعه است. چرا هایی که مهم ترین آنها شنیده شدن لهو لعب در معابر و کوچه هایی است که به نام شهدا خوانده می شوند آن هم در ایام فاطمیه و .... چراهایی که مهم ترین آنها رعایت نشدن شئونات اولیه اخلاقی در تعاملات اجتماعی بین زنان و مردان در اماکن عمومی است. چراهایی که دردناک ترین آنها برخورد با ارزش های اسلامی در رسانه ها است.

اما صحبت من از حجاب است....

صحبت از حجاب است نه آنچه به عنوان تزیین بر سر برخی از زنان ما رنگ مو ها و گل سرها را زیباتر جلوه می دهد . نه آن روسری های کوتاهی که با گره های کوچک زیر سپیدی گلو ، رها می شوند و نه آن شال هایی که بر بلندای موها عجیب و غریب !! زیر گیره های به بزرگی بی غیرتی و وسعت جلب توجه به دور گردن می پیچند... و نه ...و نه ... و نه آن چیزی که برخی از آن به عنوان حجاب آن هم زورکی یاد می کنند.

منظور حجاب اسلامی من درآوردی برخی از ما زنان هم نیست.

منظور حجاب کامل اسلامی است . حجاب فاطمی که از فاطمه(س)  بر ما رسیده است. حجابی که گردی صورت مادرزاد ، مچ دستان بی زیور ، برجستگی ماهیچه های پا و سینه و ... را می پوشاند و زن را از هر گونه سوء استفاده حتی نگاهی نامحرم و نامبارک حفظ می کند.

حجابی که سنگر زن مسلمان برای حضوری فعال در جامعه و حفظ شؤنات او در تعامل با مردان است. حجابی که زاییده عفت و عفتی که فرزند حیاء زن مسلمان است . حجابی که برای حفظ کردنش خون ها داده شده و دین ها برگردن من و تو زن ایرانی مسلمان نهاده شده است.

هیچ می دانیم که حجاب و عفاف در همیشه تاریخ به عنوان دو ارزش در جامعه بشری به ویژه جوامع اسلامی مطرح بوده و است، هیچ دقت کرده ایم که یکی از امتیازات انسان، در مقایسه با موجودات دیگر، تهیه پوشش مناسب برای اندام خویش است. بر این اساس،  پوشش یکی از شؤون و ویژگی های انسان به شمار می آید.

نه اینکه زنان در اندیشه های خود به دنبال کشف حقیقتشان از جانب محبوب هستند نه اینکه هر آنچه سر راهی است و دیدنی ارزش کشف شدن ندارد. هیچ فکر کرده ایم  که در تاریخ فلسفه و نیز اندیشه ، حجاب یکی از بهترین و مهمترین تشبیهات و استعارات برای آن چیزی بوده که پوشاننده ی حقیقت است.بنابر این، ناگفته پیداست که چرا در فیلسوفان، شوق بسیاری برای کشف حجاب وجود داشته است؛ حقیقت، آشکارگی است که نیازمند کنار زدن حجاب ها توسط اهل و محرمش است. از همین رو است که برای فیلسوف، هر چیز عریان و آشکار که هر کس را توان دیدن آن است، ناچیز و بی اهمیت جلوه می کند. در یک معنی لطیف حتی می توان گفت: فیلسوف یا همان کاشف، از عریانی مکشوف چندان خرسند نیست.

برای فیلسوف آنجا که رازی در کار نباشد کاری نیز  وجود ندارد.او در مقام جوینده ی حقیقت، باید نشان دهد که همواره رازی در میان است از همین رو است که می کوشد مسطور در حجاب کند، آنچه را که محرمانه افشا کرده است.

این داستان در زندگی زن و مرد هم اینگونه باز خوانی می شود که مردان در مقام فیلسوف زمانی که زن را در مقام "راز عریان" ببینند، دلیلی برای علاقه افشا ندارند و در وجهه عکس آن در پس افشاگری محرمانه، از عریانی آن ناخرسند شده و به پوشاندن راز خود برای کشف نشدن حقیقتش استفاده می کنند که از آن به نام غیرت و همیّت یاد می شود. حال سؤال این است مرد در مقام فیلسوف چه کاری خواهد داشت اگر رازی وجود نداشته باشد؟؟

باید بدانیم که مرد و زن هستی فراتر از تاریخ  شناخته شده بشر دارند و در تاریخ ادیان همواره از حجاب به عنوان امری اصیل و پیشینه دار یاد شده است.به گفته ویل دورانت «قوم یهود و ایرانیان قدیم ، حجاب را برای بانوان یک نوع کرامت و شرافت و از واجبات دینی می دانستند». همه مورخان از حجاب سخت زنان یهود سخن گفته اند . ویل دورانت ، می گوید : گفت وگوی علنی میان مردان و زنان حتی بین زن و شوهر ممنوع بوده است ، دختران به مدرسه نمی رفتند ، نپوشاندن موی سر گناهی محسوب می شده که مرتکب آن مستوجب طلاق بوده است  و...

بی تردید مبنای حجاب در شریعت یهود،آیات تورات بوده که بر حجاب تأکید می کرده است. در آن آیات،کیفیت پوشش زنان یهودی مشخص بوده است. تورات شباهت لباس زنان و مردان را نهی می کرده:در قسمتی از تورات می خوانیم:(متاع مرد بر زن نباشد و مرد لباس زن را نپوشد زیرا هر که این کند مکروه یهُوه خدای تو است)

اما اسلام؛ پوشش و حجابی را برای شبه جزیزه عربستان به ارمغان آورد که اصل آن مربوط به احکام ویژه بانوان است و اتکای آن ، بر تفاوت های طبیعی و ساختاری زن و مرد استوار است و آن از سوی خدا در آیات قرآن بر ما نازل شده است.

مسیحیت نه تنها احکام شریعت یهود را در مورد حجاب تغییر نداد بلکه با قوانین شدیدتری آن را استمرار بخشید و در برخی از موارد قدم را فراتر نهاد و در سختگیری بیشتری، وجوب حجاب را مطرح ساخته است.

مسیحیت برای از بین بردن زمینه هر گونه تحریک و تهییج، زنان را به صورت شدیدتری به رعایت کامل پوشش و دوری از هرگونه آرایش و تزیین فراخواند. بنابر متون تاریخی،چادر و روبند،برای خاتون های اشراف، ضروری بود و در اعیاد نیز کسی آن را کنار نمی گذاشت؛ بلکه با طلا و نقره و پارچه های زربفت آن را تزیین می کردند و حتی برای تفریح نیز با حجب و حیای کامل در مجالس انس و یا گردش های دور از چشم نامحرم شرکت می کردند.

اما اسلام حجاب را  برای زنان متناسب با شئوناتشان، با تعدیل و نظم مناسب و به دور از افراط و تفریط ، سهل انگاری مضر یا سختگیری بی مورد به جامعه بشری ارزانی داشته است . با اندکی تدبر در آیات قرآن فلسفه حجاب را به گونه ای صریح می توان احترام و  نگه داشتن حرمت زن دانست . کسی که به عظمت حجاب پی ببرده؛ می فهمد بی حجابی و بد حجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در نظام هستی است.

حال با وجود همه این دانسته ها و الزامات به رعایت فرهنگ حجاب اسلامی در جامعه اسلامی دوست دارم آخر نوشته هایم به وصیت نامه شهدا در امر رعایت حجاب اشاره کنم که بدانیم از جانب شهدایمان به چه امری موظف و تکلیف شده ایم

منیره غلامی توکلی

.

 

در بررسی های 53 هزار وصیت نامه شهدا 8681 وصیت وجود دارد که کلمه حجاب در آن به کار رفته شده است وصیت هایی که هر کدام را هر زمان بخوانی گویی با شهید در دوران کنونی هم صحبت شده ای و این است عزت و کرامت شهدای ما وقتی می گویند:

شهید داوود صابری ( 1362-1347) خواهر عزیز، امیدوارم که با رعایت کردن حجاب اسلامی مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام بزنید  .

شهید داوود محمدی (1362-1344) خواهرانم شما هم زهراوار باشید که حجاب تو هم یک سنگر است.

شهید رمضانعلی خارکش (1366-1348) از خواهرانم می خواهم که با حفظ حجاب و عفت و پاکی خودشان ، به جنگ با فتنه و بی بند و باری بروند و نگذارند منافقین پلید و افراد فاسد بی غیرت ، جامعه را خراب بکنند.

شهید رضا اکبری (1362-1342) و پیام من به خواهران حزب الله این است که همیشه جلوی منافقین دین باشید و نگذارید که هر کاری دلشان خواست بکنند، حجاب خود را حفظ کنید چون حجاب شنا کوبنده تر از خون من است.

و بالاخره وصیتی از شهید سید حسین حسینی (1365-1343) به تمامی خواهران دینی هم تأکید می نمایم که سعادت دنیا و آخرت شما در گرو حفظ اکمل حجاب است و با رعایت حجاب کامل اسلامی و حضور همه جانبه خویش در تمامی صحنه های انقلاب، مشت محکمی باشید بر دهان کسانی که با شعار آزادی زن ، اسارتی نوین را برای آنان به ارمغان آورده اند

اشتراک و ارسال مطلب به:

ده عذر که بانوان برای رعایت نکردن حجاب بهانه می کنند
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |

خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن قرار داد و برای اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نمود.
● چرا برخی از زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟
خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن قرار داد و برای اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نمود. لذا جامعه ای که از منهج خداوند دوری میکند و از راه راست چشم پوشی مینماید، جامعهای بیمار است که به علاج و درمانی نیاز دارد که آن را به سوی شفا و سعادت راهنمایی کند. یکی از اشکال دردآور در جامعه امروزی پدیدهی خود آرایی زنان جوان است، متأسفانه با وجود لباسهای اسلامی این پدیده یکی از نشانه های جوامع اسلامی ما نیز گردیده است، لذا اسبابی که موجب این انحراف شدهاند را بررسی خواهیم کرد؟
این سؤال را – که چرا زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟ از گروههای زیادی پرسیدیم، نتیجه تحقیقاتی که در این مورد انجام شد و بهانههایی که آنها ارائه میدادند، ده عذر و بهانه ی اساسی بود، اما هنگامی که آن عذر و بهانهها را بررسی نماییم به این نتیجه خواهیم رسید که همه بهانه های بیحد واهی و بی اساس هستند.
● بهانه اوّل
اولی گفت: من هنوز قانع نشده ام که حجاب واجب باشد. (با علم به اینکه این سخن شرک است).
ما از او دو سؤال میپرسیم:
▪ سؤال اوّل: آیا او به صحت دین اسلام اعتقاد دارد؟
جواب آن طبیعتاً مثبت است، او لا اِلهَ اِلاَّ الله میگوید و این نشانهی اعتقاد وی به یگانگی خداوند است، و میگوید: مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، و این یعنی به شریعت اسلام ایمان دارم، پس او به اسلام به عنوان عقیده، شریعت و راه و روش زندگی اعتقاد دارد.
▪ سؤال دوّم: آیا حجاب جزو شریعت اسلام و واجبات آن میباشد؟
اگر این خواهر نیتش را خالص بگرداند و همانند کسی که به دنبال حقیقت است، در این قضیه تحقیق نماید به تأکید خواهد گفت: بله.
پس (ای خواهر مسلمانم) آن خدایی که به الوهیت او ایمان آوردهای در کتاب عزیزش به رعایت حجاب دستور میدهد، پیامبر بزرگواری که به رسالتش ایمان داری در سنتش به رعایت حجاب دستور میدهد.

وبلاگ تاج بندگی - Www.Taje-Bandegi.Blogfa.Com


● بهانه دوّم:
دومی میگوید: من به واجب بودن پوشش شرعی قناعت حاصل نموده ام؛ اما مادرم مرا از پوشیدن آن باز میدارد و هرگاه از فرمان او سرپیچی کنم به دوزخ خواهم رفت.
گرامیترین بنده ی خدا حضرت رسول صَلَّی اللهُ عَلَیهِ و سَلَّمَ در سخنی کوتاه و حکمت آمیز در جواب این بهانه میفرماید: لا طاعة لمخلوق فی معصیة الخالق فرمانبرداری از مخلوق در صورتی که نافرمانی خالق در آن باشد جایز نیست.
جایگاه والدین در اسلام بخصوص مادر مهم و ارزشمند است بلکه خداوند در آیات زیادی از قرآن آن را با بزرگترین امور یعنی عبادت و یکتاپرستی قرین نموده است؛ چنانکه خداوند میفرماید: «وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَلا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئاً وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً» [النساء:۳۶].
(تنها) خدا را عبادت کنید و (بس. و هیچ کس و) هیچ چیزی را شریک او مکنید. و نیکی کنید به پدر و مادر .
در هیچ صورت نافرمانی از والدین جایز نمیباشد مگر اینکه به نافرمانی پروردگار دستور دهند؛ زیرا خداوند میفرمای: «وَإِنْ جَاهَدَاکَ لِتُشْرِکَ بِی مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ فَلا تُطِعْهُمَا» (لقمان:۱۵)
هرگاه آن دو، تلاش و کوشش کنند که چیزی را شریک من قرار دهی که کمترین آگاهی از بودن آن و (کوچکترین دلیل بر اثبات آن) سراغ نداری، از ایشان فرمانبرداری مکن.
اما اطاعت نکردن از آنان در معصیت، مانع نیکی کردن با آنان نیست. خداوند میفرماید: «وَصَاحِبْهُمَا فِی الدُّنْیَا مَعْرُوفاً» (لقمان: ۱۵).
با ایشان در دنیا به طرز شایسته و به گونه بایسته ای رفتار کن.
● بهانه سوم
میگویند: هوا گرم است و ما نمیتوانیم بدون پوشش گرمای شدید هوا را تحمل کنیم، پس چگونه با رعایت حجاب بتوانیم آن را تحمل کنیم؟
خداوند در باره اینها میفرماید: «قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرّاً لَوْ کَانُوا یَفْقَهُونَ»
بگو: اگر دانا بودند می فهمیدند که آتش دوزخ بسیار گرمتر و سوزانتر (از گرمای تابستان و از همه آتشهای جهان) است. (توبه: ۸۱)
ای خواهر گرامی! چگونه و با چه دلیلی گرمای این دنیا را با آتش سوزان دوزخ مقایسه میکنی؟!
یقین بدان که شیطان با یکی از تله های خیالیاش تو را گول زده و به شکار خود در آورده است تا اینکه تو را از گرمای دنیا به سوی آتش دوزخ بکشاند، پس بیدار شو و خودت را از تلهاش نجات ده، و این گرمای آفتاب را برای خودت نعمت بدان نه عذاب، چرا که گرمای شدید آفتاب در فصل گرما تو را به فکر عذاب دردناک آخرت میاندازد، روزی که این گرما چندین برابر میگردد و کسی توان تحمل آن را نخواهد داشت.

با هفت دليل ديگر در ادامه مطلب با ما همراه باشيد

اشتراک و ارسال مطلب به:

سخنی با جوان دختران کشورم
نويسنده زهره خانوم در وبگاه حجاب |

سخنی با جوان دختران کشورم

من آنچه دیده ام ، زدل و دیده ، دیده ام

من آنچه دیده ام ز دل و دیده تا کنون

 

و این دست نوشته یک جوان نیست ، حرف دل تمام جوانان این مرز و بوم است

ما ، می دانیم که شما گوهر عفت و شخصیت خود را ارزان نمی فروشید و نمی خواهید ما جوانان را به عمل های ناشایست وادار کنید ! ولی نتیجه این بی پردگیهای افراطی چیست ؟! هیچ فکر کرده اید که وقتی اندام نازک و دلفریب شما مقابل چشمان برهنه ما ظاهر می شود ، چگونه اعصاب ما را به هم می ریزد ؟ چگونه قلب و فکر ما را از کار می اندازد ؟ چگونه از درس و کار و خدمتمان باز می دارد ؟ و نابودمان میکند ؟ آیا قبول ندارید مردی که شما را با این همه لطافت و ظرافت خاص ، غرق در آرایش می بیند ، دیگر به زن خانه دار خود که عهد جوانی را پشت سر گذاشته و فروغ و جلوه خود را از دست داده ، اعتنا نمیکند ؟ شما ای خواهران عزیز ! وقتی به اشاره چشم شوهر ، پدر یا برادرتان با مرد بیگانه دست می دهید و او دست شما را می فشارد و اسم این عمل را به اصطلاح صمیمیت و امروزی بودن ، می گذارید ، به خدا قسم فریب خورده اید ! ما مرد ها جنس خودمان را بهتر می شناسیم ! محال است دست زن یا دختری را مردی جز از روی شهوت و خیانت نفس فشار دهد ! این را هم مرد شما می داند ! شما ای بانوی عزیز ! به همسرتان بگوئید ، شما ای خواهر و دختر گرامی به پدر و برادرتان بگوئید ، ای مرد محترم ! منظور شما چیست که ما را آرایش کرده به خیابان ها و مجمع دوستانتان می کشید ؟ آیا عاطفه و انسانیت اجازه می دهد غذای اختصاصی را که نمی شود دیگران را در آن شریک ساخت که هم خوش رنگ و خوشبو است ، به گرسنگان نشان داد ؟ کسیکه نمی خواهد دامن پاکی را در اختیار آلودگی هرزه های اجتماع یا سوختگان شهوت قرار دهد ، آیا انسانیت است که با وضع تحریک آمیز خود ، آتش به دامن آنها بزند ؟ کدام عقل ، کدام وجدان اجازه می دهد ؟ دختر زیبای عزیز ، بانوی ارجمند و خواهر گرامی ام ! از شوهر ، پدر و برادرتان این گله را بکنید و از آنها بخواهید که شما را ارزان نفروشند ! شما را وسیله گناه و لغزش و بالاخره سقوط فرد و اجتماع و نابودی ملت و دین قرار ندهند ! یقیناً بدن نیمه عریان شما بلاهائی بس خطرناک بر سر ما می آورد و هستی مان را ساقط میکند! کمی هم دلتان به حال ما بسوزد ! من نمی دانم که در کدامین کوی و برزن مشغول خواندن این نامه هستید و چه عقیده ای دارید ! شاید اصولاً پایبند مذهبی نبوده باشید ! شاید مریم(مادر عیسی) و فاطمه (دختر پیامبر اسلام) و کسانیکه مظهر عفت و پاکدامنی هستند را دوست نداشته باشید ،   ولی هر چه باشد ، لابد دلی در پهلوی شما وجود دارد و لااقل قلبی دارید که کانون مهر و عاطفه است ! باری ! به خاطر خدا ، به خاطر انسانیت ، به خاطر خوشنودی هر معصوم پاک ، به ما ترحم کنید ! بر کشور و ملت خود ترحم کنید ! با پوشیدن اندام خود به ما کمک کنید و محیط را برای هرزه گی ما مساعد نکنید ! اندام لطیف خودتان را از چشم چرانی های بوالهوسانه و تیر های مسموم و نظر های خائنانه بپوشانید . خواهران با شخصیت ما باشید نه ملعبه و وسیله هوسبازی های ما ! بگذارید ما به سراغ شما بیائیم ! شما را گران و با زحمت به دست بیاوریم ، تا قدردان نعمت وجود شما گردیم ! نه اینکه خود را ارزان در معرض اختیار ما قرار دهید که در این صورت شما برای ما ، ارزش زن زندگی را نخواهید داشت !

مهربان خدایا !

به همه جوانان ، نیروی ایمانی عطا نما تا در این اجتماعی که هر گوشه آن از نغمه سازی سرشار است و در هر کنارش دیو صفتانی انسان صورت به رنگ ها و لباس های مختلف خود نمائی میکنند ، خود را محفوظ نگه داشته و در دره گناه و تباهی سقوط ننمایند و در منجلاب فساد و تباهی فرو نروند !

خدایا ! به امید تو ، در پناه تو

جوانی از سرزمین شیعی ایران ؛ علیرضا پورمشیر

(برگردان از کتاب برای چشمهایت - نوشته ن . الف -)

اشتراک و ارسال مطلب به:

لينک دوستان ما
» قرارگاه مرجع مطالعات زنان و عفاف و حجاب
» حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی
» گلچین مداحی های مداحان اهل بیت
» انجمـــن زیست شــناسـی گلستان
» پایگاه علمی فرهنگی حـــجاب ایران
» خنده ی دو مجرد + دو متاهل ㋡
» گل زن فقط عشقم آرش آقای گل
» شهنام شهابی تک ستاره بازیگری
» دانلود سخنرانی استاد رائفی پور
» سامانه جامع عفاف و حجاب
» نجوا (لوای الزیــــنب فیسنما)
» مــــردان فوتبالی 2014-2013
» در به در کوچه تــــــنهایی ام
» رهسپاریم تا ولایت با شهادت
» پاتوق دختر و پـــسرای باحال
» نشریه اینترنتی حجاب املش
» :ıllıllı only n@f@sღ. *.ღıllıllı
» دختران پیشــــونی سفید
» دلنوشته های ساراخانوم
» خاطرات شیــرین هستی
» توپ ترول|تـــرول|ترول ها
» آل الله عـــلیهم الــسلام
» گالري حــجاب اسلامي
» make your own luck
» دلــنوشته يه پسر تنها
» توپ ترین های جهــان
» پدر عزیزم و عــــشقم
» نازنـــــین امـــــــــــــــام
» دنیــــای کوچــــک من
» "اتاقی برای فــــــــکر"
» خريدگن لاغري مردانه
» صهیونیســـت ســــتیز
» انگلیسی راقورت بده
» چتری بــرای دو نفر
» یاس کبود پیــامبر
» حــجاب و عــفاف
» مهندسین عمران
» دریــای آروووووم
» طـرفداران اوریل
» زمزمه ی محبت
» شعرهای سارا
» (گــــرافیست)
» آســــمان دنیا
» دانلود با لینک مستقیم
» چفیه های بهشتی
» سایت جــالب لنــد
» آسمان ابي دل من
» خلوت خــــاموش
» شکوه ای لطیف
» زندگی زیباست
» منتظرمــهربانی
» دخمر شیطون
» انـتــــــظار118
» منتظرین قائم
» ساحل رویاها
» وانيا كــوچولو
» هـــدیه به تو
» پــرواز تا خدا
» پیام مـــــرند
» با من باش
» :پسر کرد
» فراموشی
» سرگرمی
» باور ایرانی
» یارغـــایب
» روشنگر
» فرشته
» ساغر
» نجما
درباره وبگاه

من یه دختر جوان ایرانی هستم که قصــد

دارم ارزش والای زن را در جهـــان نشــــان

دهم و فرهنگ حجاب را در جــــامــعه احیا

کنم شماخواننــده محترم می توانید آزادی

و حــجــــاب و پوشـش و آرایــــش و کلــیه

مسائل زنان رادر این وبلاگ مشاهده کنید.

به نام خدائی که حضرت زهرا(س) را آفـرید

تـا مقام والای زن را به جهانیان نشان دهد.

اللهم صل علی محمدوآل محمد

و عجــــل فرجهم.

دختــــرم... گنـــــج شرف ،معدن الماس

حیـــا ،موجــــب عزت زهرا (س) بشنــــو

حــــرف پـــدر : زیـــــور و زینت دین بــاش

تو با حــــفظ حـــجاب...فــــاش و بی پرده

بگویم که حجاب :

صــــدف گــــوهـــر زیـــبــای زن اســـت...

شــــعر از : مــــحمـــد نــــظــــام دوســت

مــــدیر وبــــلاگ : حــــــاجی غیاثیان ارانی
و صدیق آرانی
پرسش و پاسخ

نرم افزار هاي مفيد

 

کنترل پنل وبگاه حجاب

نوشته هاي دختر با حجاب 

 

نواي حجـــــاب

 

 

msn.com bing.com yahoo.com google.com microsoft.com opera.com chrome.com mozilla.com youtube pinterest.com twitter.com facebook.com mail.yahoo.com gmail.com
.: طراحي و کدنويسي قالب : نوشته هاي دختر با حجاب :.
تمامي حقوق مادي و معنوي اين وبگاه محفوظ بوده و متعلق به وبلاگ .:نوشته هاي دختر با حجاب :. مي باشد